Haber

O isim CHP’den istifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili aday adayı Büyük Türkiye Hareketi Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran, aday listesinde yer bulamayınca CHP üyeliğinden istifa etti.

14 Mayıs 2023’te yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerine sayılı günler kala siyasette hareketli anlar yaşanıyor. Büyük Türkiye Hareketi Lideri Ömer Faruk Başaran, Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili adayı oldu. CHP’nin aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunmasıyla isimler netleşmeye başladı. CHP Kocaeli Milletvekili aday listesinde yer bulamayan Başaran, aldığı kararla CHP üyeliğinden istifa etti.

Parti kurarak yollarına devam edeceklerini anlatan Başaran, “Hayır dediler diye uğurlu yolumuzdan vazgeçmeyeceğiz. Zaten yol haritamızda bir seçenek vardı. Ana planımız büyük Türkiye’yi parti yapmak. İlk seçimde rekor oy alacağımızdan eminiz” diyen Hareket, “Bizim sürecimiz başladı. Ya yeni bir yol bulacağız ya da yeni bir yol inşa edeceğiz dedim. Büyük Türkiye Hareketi yeni ve çok sağlam bir parti olacak” dedi. – KOCAELİ

haberaskale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu