Yaşam

Urfalı Kadın Venedik Fuarı’nda görücüye çıkacak

Türk ressamları küresel başarılara imza atmaya ve Anadolu kültürünü dünyaya taşımaya devam ediyor. Son olarak ressam Ayşe Betil, 3-21 Mart tarihleri ​​arasında Venedik’te düzenlenecek Uluslararası Canvas Sanat Fuarı 2023’te “Mixing Identities” adlı stantta Urfa’da çalışan bir hanımefendinin yağlı boya tablosuyla sanatseverlerle buluşacak.

Sergide tuval üzerine yağlı boya tablosuyla yer alacak olan ressam, Urfa’da yaşayan bir kadından bahsediyor ve giysiden aksesuara, fondan kullandığı renklere Anadolu topraklarının yöresel kimliğini yansıtıyor.

Ressam Ayşe Betil, eserinin detaylarını sanatseverlerle paylaşırken şu sözlere yer verdi;

“Yapacağım modelleri seçerken duygularımla hareket ederim. Şimdiye kadar etkilenmediğim hiçbir modeli sadece yeteneğimi kanıtlamak ya da beğeni kazanmak için yapmadım. Kendi bakış açımı ve tarzımı ortaya koyuyorum. farklı coğrafyalardan, zamanlardan ve duygulardan beslenerek. Figüratif fotoğrafçılığın en çarpıcı özelliği gerçekçi duyguları yansıtması. Bulunduğu toprakların, yaşadığını düşündüğüm ruh halinin, tüm detaylarının aktarılması benim için çok önemli. Bu vesileyle resmettiğim figürün yeterli ve kötü yanlarını hayal ederek tuvale aktarıyorum.”Birçok unsur hakkında ipuçları verirken figürümün detaylarıyla her zaman güçlü olan çalışan Anadolu kadınının izlerini sunuyorum. jestler, yüz ifadeleri ve duruş olarak. Ülkemizin maliyetlerini uluslararası sanat izleyicilerine tanıtmaktan memnuniyet duyuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu