Ekonomi

Mondelez Hisseleri Dördüncü Çeyrek Kâr Tahminlerini Geçtikten Sonra Bile Düşüyor

Mondelez International, Inc. (MDLZ), mali analistlerin beklentilerini aşan dördüncü çeyrek kazanç ve gelirini açıkladı.

İçecek ve atıştırmalık yiyecek üretimiyle tanınan şirket, dördüncü çeyrekte hisse başına kazancının (EPS) 0,84 dolar olduğunu ve bu rakamın 0,78 dolarlık ortalama analist tahminini aştığını bildirdi. Çeyrek gelir, piyasa uzmanlarının beklediği 9,3 milyar doların biraz üzerinde, 9,32 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Yılın tamamında şirketin net geliri, organik net gelirdeki %14,7’lik artışın etkisiyle %14,4 arttı.

Beklenen gelir ve faiz rakamlarının üzerinde performans göstermesine rağmen MDLZ’nin hisse fiyatı borsanın kapanmasından sonraki dönemlerde %4 oranında düşüş gösterdi.

Mondelez International, 2024 mali yılı için organik net gelirde %3 ila %5 arasında bir artış öngörüyor. Şirket, serbest nakit akışının (FCF) yıl için 3,5 milyar doları aşacağını varsayıyor.

Mondelez International İcra Komitesi Lideri Dirk Van de Put, “2023 sonuçları stratejimizin etkinliğini, yatırımlarımızın önemini ve ürün yelpazemizin, operasyonel konumlarımızın, pazar sektörlerimizin ve markalarımızın dayanıklılığını gösteriyor” dedi.

“Yıl boyunca hem gelir hem de kazançta çift haneli büyüme elde ettik, bu da hissedarlarımıza önemli miktarda nakit akışı ve getiri sağladı. Büyümemiz, her bölgede güçlü bir performans sergileyerek gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlara eşit olarak dağıtıldı.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu