Haber

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Adıyaman’da düzenlenen toplu temel atma töreninde bir konuşma yaptı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depremin 50. gününde Adıyaman’da 53 bin 830 konutun temellerinin atıldığını kaydetti.

Adıyaman Cumhuriyet Meydanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen toplu temel atma töreninde kurum, depremin açtığı yaraları sarmak için milletin yüreğine koşan ve birliğin teminatı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, birlik ve beraberliğin teminatı olduğunu” söyledi. , seyyidler diyarı Adıyaman’dadır.

Sadece 11 şehrin değil 85 milyon insanın depremin verdiği acıyı yaşadığını belirten Kurum, “İstisnasız her gecenin bir sabahı, her karanlığın bir nuru olduğuna hepimiz canı gönülden inandık. İşte şehirlerimiz. Dün Kahramanmaraş’ta, Hatay’da, bugün Adıyaman’da. Adıyaman’ın yeni yüzyılı yeniden yükseliyor. Baştan sona tüm Anadolu’muz inşallah Cumhurbaşkanımızın önderliğinde güçlü ve büyük bir Türkiye inşa ediyor.” ifadelerini kullandı.

Aynı hüznü, acıyı ve kederi bir daha yaşamamak adına 81 ilin tamamında devlet ve milletin sahip çıkarak dönüşüm için seferber olduğuna işaret eden Kurum, “İstanbul’da yeni evlerimiz için ilk sözleşmeleri 15’inci günde imzaladık. Tüm deprem bölgesi Kahramanmaraş’ta 46. Günde Hatay’da 47. Depremin 50. gününde kardeşlerimizle Adıyaman’daki evlerimizin temellerini attık. .

Kurum şöyle devam etti:

“Tarih şahit olsun, milletimiz şahit olsun, Adıyaman şahit olsun, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde gece gündüz demeden çalışacağız, çalışıp üreteceğiz ve depremden etkilenen tüm ailelerimiz sıcak yuvalarına kavuşana kadar burada olacağız. Ellerimiz elinizden ayrılmayacak Fırat telaşla akmayacak Besni’nin ve Gölbaşı’nın yüzü tekrar eski haline kavuşacak Ulu Cami’nin gözyaşlarını söndüreceğiz Allah’ın izniyle 365 gün sonra sizleri yeni evlerinize teslim edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın şerefiyle birlikte.Çeyrek asırlık inşaat ve imar tecrübemizle Adıyaman’dan Edirne’ye, Kars’tan İstanbul’a en saygın bilim adamlarımız, mimarlarımız, mühendislerimiz.Bu cennet toprakları sağlamlaştırmaya kararlıyız ve kararlıyız. bugüne kadar afetlere karşı

İnsanlar neşe içinde evlerine girip okula gidene kadar dinlenme kelimesinin kendileri için kullanılmayacağını kaydeden Bakan Kurum, “Adıyaman yeniden umutla, türküyle, şiirle dolmadan dinlenmeyeceğiz. Hepimiz depremiz. bölge, 11 il, ilçe ve köy Anadolu hilali üzerinde yükselecek. Bize kadar durmak yok, tereddüt yok.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu