Ekonomi

Cengiz Holding 500 milyon lira bağışladı

İSTANBUL (İGFA) –Cengiz Holding olarak deprem felaketinin yaralarını sarmak için kapsamlı çalışmalar yürüttüklerini belirterek, öncü bir adım attı.

Deprem bölgelerine iş makinası, ekipman ve araç desteği sağlamaya devam eden Cengiz Holding, “432 kişilik arama kurtarma ekibimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. İnşaat için şoför, mühendis, kalfa, operatör olmak üzere yaklaşık 187 kişiye ihtiyaç duyuluyor. ekipman, deprem bölgesindeki çalışmalara destek devam ediyor.Ayrıca Adıyaman, Malatya ve Gaziantep İslahiye’de kurulacak aşevleri için çalışmalara hız verilirken, söz konusu aşevleri de halka sıcak yemek dağıtacak. 13 Şubat 2023 itibariyle günde 5 bin kişi (toplam 15 bin) İslahiye ve Hatay’da da 2 ekmek fabrikası var, temelini biz sağladık” dedi.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, tüm bu çalışmalara ek olarak bugün deprem bölgelerine 500 milyon TL’lik destek verilmesine karar verildiği ifade edilerek, “Bu miktarın 400 milyon TL’si AFAD’a, 100 milyon TL’si ise AFAD’a aktarıldı. AHBAP’a, “Devam ederken yaralarımızı birlikte sarmak için elimizden geleni yapacağız. Bugün birlik olma ve birlikte mücadele etme günüdür.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu