Teknoloji

vivo, gerçek anlamda uçan kameralı bir akıllı telefon ile karşımıza çıkabilir

Telefon üreticisi vivo, Flying Drone adındaki akıllı telefon konsepti ile mobil fotoğrafçılık alanına büyük bir yenilik getirmeyi amaçlıyor. Bir süredir fikir aşamasında bulunan telefonu öne çıkaran şey; hava çekimleri, grup selfie’leri ve profesyonel düzeyde fotoğraflar için telefondan ayrılarak uçabilen 200MP kamerası.

Patent 1 sene öncesine ait olduğundan, bahsedilen özellikler de biraz eski. Ekran tarafında akıllı telefon, 1080 x 1980 piksel çözünürlüğünde ve 7,1 inç büyüklüğünde Super AMOLED bir panele sahip.

Sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 888 işlemci ve 12GB RAM ile güçlendirilen konsept telefon, büyük boyutlu fotoğraf ve videolar için 256GB veya 512GB depolama seçeneklerine sahip. Telefonda 6900mAh kapasiteli bir pil bulunurken, bu pil 55W hızlı şarj özelliğine sahip.

LetsGoDigital

vivo Flying Drone’nun resmi lansman tarihi açıklamış değil, hatta bu telefonun şimdilik sadece konsept olduğu unutulmamalı. Öte yandan bu teknolojinin kullanıma sunulması, mahremiyet, güvenlik ve drone kullanımına ilişkin düzenlemelere uyulmasına ilişkin hususları da beraberinde getireceğe benziyor.

araban-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu