Haber

Minibüsçülerden Mustafa Bozbey’e tam destek

BURSA (İGFA) – Yıldırım ilçesi Teferrüç Mahallesi’ndeki Teleferik Minibüs Durağı’nı ziyaret eden CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Yıldırım Belediye Başkanı Adayı Mehmet Belediye Başkanı Memnun ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, sürücülerden tam destek aldı. Kendisinin de bir minibüs şoförünün çocuğu olduğunu ve konuları iyi bildiğini belirten Bozbey, esnafın da korunması gerektiğinin altını çizdi. Teleferik Minibüs Durak Şefi Ahmet Aruk ve diğer sürücülerle bir süre sohbet eden Bozbey, önceki gün İzmir’de hayatını kaybeden taksi şoförünün yanı sıra sürücülerin de güvenlik sorununa dikkat çekti.

Taksicilerin güvenliğinin arttırılması gerektiğini belirten Mustafa Bozbey, “Esnafın korunması ve onların güvenliklerinin de arttırılması gerekiyor. İzmir’de taksicilerimizin başına gelenleri asla hazmedemeyiz. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum. Hiçbir düşmanlık yokken biri çıkıp arkadan silahla ateş ediyor. Böyle bir şey olamaz. Aracınıza binen insanları tanımıyorsunuz, ruh hallerinin ne olduğunu bilmiyorsunuz. Bir an önce güvenlik konusunda mutlaka bir şeyler yapılmalı. Kanunla yapılacaksa yasal düzenlemenin yapılması lazım. “Sürücüler garanti altına alınmalı” dedi.

Bursa’da 135 minibüsün kaldığını sözlerine ekleyen Bozbey, “57 esnafımız dilekçe vermiş, taksi olmak için sıra bekliyor. Firmalara bazı duraklamalar verileceği gündeme getirildi. Önceliğimiz esnafımızdır. Firmalara stopaj verilmesini kabul etmiyoruz. Esnafımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

dursunbeyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu