Haber

Mardin’de bulunan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda 13 bin 240 öğrenciye eğitim verildi

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk ve ortaokul öğrencilerine trafik bilinci aşılamak amacıyla yaptırılan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda 2022 yılında 13 bin 240 öğrenci eğitim gördü.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Karayolu trafik güvenliğini sağlamak amacıyla geçen yıl Çocuk Trafik Eğitim Parkı hizmete açıldı.

2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı ve 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgeleri ile mevcut trafik güvenliği seviyesinin daha üst seviyelere çıkarılması, kazaların en aza indirilmesi amacıyla yol kullanıcılarına yönelik düzenlenen eğitim faaliyetleri kapsamındadır. , ülke genelinde ölüm oranı ve yaralanmalar. Trafik Eğitim Parkı açıldığı günden itibaren eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

Geleceğin teminatı olan öğrencilere teorik ve uygulamalı trafik güvenliği eğitimlerinin verildiği parkta, savunmasız yol kullanıcıları olan yayalar için yaya güvenliği, araçlarda inançlı yolculuk, toplu taşıma eğitimi ve güvenliği, bisiklet güvenliği, trafik eğitimleri veriliyor. sinyalizasyon ve plaka bilgisi verilmektedir.

Eğitimlere geçen yıl 27’si ilköğretim, 21’i ortaokul olmak üzere 48 okuldan toplam 13 bin 240 öğrenci uygulamalı olarak katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu