Haber

Konyaaltı Belediye SK Kadın Hentbol Takımımız yeni sezon ikinci etap hazırlık kampını tamamladı.

Bir önceki dönemi Avrupa Şampiyonu olarak tamamlayan Konyaaltı Belediye SK Kadın Hentbol Takımımız “Mavi Kelebekler” Burdur MAKÜ şampiyonluğunu kazandı. SporTesislerinde yeni sezonun ikinci etap hazırlık kampını tamamladı.

Yeni sezon hazırlıklarına Antalya’da başlayan Konyaaltı Belediye SK Bayan Hentbol Takımı, 10 gün süren 2. etap hazırlık kampını Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Spor Tesislerinde gerçekleştirdi. Mavi Kelebekler, kamp sonrası Antalya’ya döndü. Geçen yılı Avrupa şampiyonu olarak tamamlayan Mavi Kelebekler’in mücadele edecekleri tüm kulvarlarda iddialı olabilmesi için çok iyi bir hazırlık döneminden geçmesi gerektiğinin altını çizen Konyaaltı Belediye SK Bayan Hentbol Takımı Baş Antrenörü Birol Ünsal, ” Yaptığımız araştırmalar sonucunda bize uygun bir tesisin Burdur’da olduğunu öğrendik.” Biz burayı tercih ettik. 10 gün süren hazırlık kampımızı burada gerçekleştirdik” dedi.

“Başkan Esen bizim en büyük destekçimizdir”

Konyaaltı Belediyesi’ni Türk hentbolunda her zaman adından söz ettirmek, Türkiye’de örnek bir kulüp olmak, genç oyunculara ve kulüplere öncülük etmek için çalıştıklarını kaydeden Ünsal, “Konyaaltı Belediye Başkanımız Semih Esen bu konuda en büyük destekçimiz. Kadın sporuna gerçekten olumlu bir fark katıyor ve bir değer daha katıyor.Kadınların spor yapması, Türk kadınının sahada olması için önemli bir zemin oluşturuyor” dedi.

“Avrupa Kupası’nı tekrar kazanabiliriz”

Konyaaltı Belediyesi Kadın Hentbol Takımı kalecisi Sevilay İmamoğlu Öcal da yeni sezon öncesi yürütülen kamp çalışmalarını değerlendirdi. Çalışmaların ilk etabına Antalya’da başladıklarını, ikinci etap için Burdur’a geldiklerini belirten Öcal, çok güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi. Öcal, “Yeniden Avrupa’da şampiyon olmak için mücadele edeceğiz. Bu sezon hedefimiz Türkiye Harikalar Ligi ve Türkiye Kupası’nı aynı anda şampiyon olmak.” – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu