Haber

İSTANBUL-THY BUGÜN 109 EVOLUTION ÇALIŞTIRACAK

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen iki depremin ardından depremzedelerin bölgeden tahliyesi için seferler düzenleyen Türk Hava Yolları (THY), bölgeden 1,2 sefer düzenleyerek 165 bin 73 kişinin tahliyesini gerçekleştirdi. felaket günü bu zamana kadar. Ayrıca bugün planlanan 109 seferle 19 bin 878 kişi tahliye edilecek.

10 ili etkileyen depremin ardından THY, AFAD ve yetkili makamlarla işbirliği içinde deprem bölgelerine insani yardım ve arama-kurtarma ekiplerinin ulaştırılması ve vatandaşların tahliyesi için çalışmalarını sürdürüyor. Havayolu, afetin ilk gününden itibaren toplam sınır dışı uçuşları ile 173.564 arama kurtarma grubunu sarsıntı bölgesine taşıdı. Arama kurtarma gruplarının bölgeye sevk edilmesinin yanı sıra depremzedelerin tahliyesi için çok sayıda tahliye seferi düzenlendi. Bu kapsamda 6-7-8-9-10-11-12-13 Şubat tarihlerinde düzenlenen bin iki sefer ile 165 bin 73 depremzede bölgeden tahliye edildi. Havayolu şirketi bugün yapacağı 109 tahliye seferiyle 19 bin 878 kişiyi tahliye ederken, bölgeye 19 bin 770 arama kurtarma ekibi sevk edilecek.

BUGÜN 6 KARGO UÇUŞU İLE YARDIM TAŞIYACAK

THY, bölgeye arama kurtarma ekipleri göndererek depremzedeleri tahliye etmeye aralıksız devam ederken, kargo seferleri ile de bölgeye yardım taşıyor. Afet gününden bugüne kadar 94 kargo seferi ile deprem bölgesine 5.955 ton yardım malzemesi taşırken, yurt dışından da 2.539 ton yardım malzemesini Türkiye’ye ulaştırdı. Turkish Cargo bugün itibarıyla 2’si yurt dışı olmak üzere toplam 6 kargo seferi planladı.

SHAKE BÖLGESİNDEKİ HAVALİMANLARINDA 80 KABİN GÖREVLİ GÖREVLENDİRİLDİ

Türk Hava Yolları, depremzedelerin tahliyesini daha konforlu hale getirmek için deprem bölgesindeki havalimanlarında 80 kabin görevlisi görevlendirdi. Bu gruplar, depremzedelerin havaalanlarında buluşmalarından uçağa binmelerine ve eşyalarını baş üstü dolaplarına yerleştirmelerine kadar yardımcı oluyor.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu