Haber

Diyarbakır’da 79 bin 269 kişiye 792 milyon lira ödendi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Alaattin Parlak, 792 milyon 690 kişi için 79 bin 269 kişiye, ağır, orta ve hafif hasarlı yapılar için hane başına 10 bin TL tespit edilerek sisteme girildi. Diyarbakır. bin TL ödediğini belirtti.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilden biri olan Diyarbakır’da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Kentteki çalışmalar hakkında bilgi veren AK Parti MKYK üyesi Alaattin Parlak, 21 Şubat’a kadar Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü tarafından merkez ilçe ve mahallelerdeki toplam bağımsız bölümlerin yüzde 89’unun zarar gördüğünü belirtti.

Çadırkent, depremde konutu ağır veya orta derecede hasar gören 5 bin 114 vatandaşın KYK yurtlarına yerleştirildiğini söyleyerek hazır. Gerekirse kamuoyuna açıklanacak. Container City’de de hazırlıklarımız büyük bir hızla devam ediyor.”

Depremin ardından kentte bugüne kadar hasarlı olduğu tespit edilen ve sisteme giren ağır, orta ve hafif hasarlı yapılar için 79 bin 269 kişiye hane başı 10 bin TL olmak üzere 792 milyon 690 bin TL ödeme yapıldığını belirten Dr. . – DİYARBAKIR

palandoken-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu