Yaşam

Bergama’da İlköğretim Haftası Kutlandı

Ali İstek Eroğlu İlköğretim Okulu’nda İlköğretim Haftası Kutlama Töreni gerçekleştirildi. Törene Bergama Kaymakamı Avni Oral, Bergama Garnizon Komutan Yardımcısı Tarık Filizcan, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bergama İlçe Emniyet Müdürü Bergama Ziyver Kaya, Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Her yıl okulların açıldığı ilk hafta kutlanan İlköğretim Haftası’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus ve ardından Bergama Kaymakamı Avni Oral bir konuşma yaptı. Öğrencilerin şiir dinletilerinin ardından Zeybek ve Harmandalı çaldı.

BAŞKAN RAN; OKULLARIMIZA HER TÜRLÜ DESTEK VERİYORUZ

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ise yaptığı açıklamada yeni eğitim-öğretim yılını kutladı. Hakan Ran; “Yeni eğitim-öğretim yılının çocuklarımıza, ailelerimize ve çok değerli öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bergama Belediyesi olarak okullarımızın yaz aylarında bakımını yaparak yeni döneme hazırladık. Okullarımızın ihtiyaçlarının karşılanması konusunda yardımlarımıza devam edeceğiz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ve Teknik İşler Müdürlüğümüz ile birlikte bahçe ve çevresinde ihtiyaç duyulan dolguların üretimi, bahçe bakımı ve ağaç budama, boya desteği, temizlik takviyesi, bahçe ve sulama sistemi üretimi konularında destek sağladık. Bölgemizde öğrencilerimizin kullanımına suni çim ve basketbol sahaları sağlıyoruz. Bergama Belediyesi olarak okulların yanı sıra ara ve yaz spor okullarına sağladığımız maddi ve bakım desteğiyle gelecekteki çocuklarımızı koruyoruz. Bergama Belediyesi Gençlik Spor Kulübümüzle birlikte 4 yılda 8 binin üzerinde çocuğa yaz spor okullarıyla hizmet verdik. “Tek dileğim yeni dönemde geleceğimiz olan çocuklarımızın akademik başarılarının yanı sıra sosyal gelişimlerini de görmek” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu