Yaşam

AKM Çocuk Sanat Şenliği 23 Nisan’da Tüm Çocukları Bekliyor

Atölye çalışmaları, tiyatro oyunları, çizgi film gösterimleri, danslar ve animasyonlarla 17 Nisan’dan bu yana küçük sanatseverleri ağırlayan AKM Çocuk Sanat Festivali, ‘Kukla Senfoni’ konserinden ‘Anlat Anlat Gösteri’ye 23 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek. ve ‘Aslan Hürkuş: Misyonumuz Gökbey’ sineması. 360 derecelik planetaryum gösterisine kadar tüm gün süren aktivitelerle çocukların bayramını kutluyor.

Çarpıcı etkinlikleri ve birçok sanat dalıyla 17 Nisan’dan bu yana renkli görüntülere sahne olan AKM Çocuk Sanat Şenliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda coşkuyu katlıyor. Festival, 23 Nisan Pazar günü tüm güne yayılan dopdolu programıyla çocukların sevincine ortak oluyor. Çocuklar, 23 Nisan Pazar günü Kültür Sokağı’na konulan dev piyanoda dans edebilecek, istedikleri modülleri çalabilecek, bir oyunun modülü olabilecekler. Mozaik duvarda tek tek çekilen fotoğraflarıyla resim yapıyor, AKM Açık Hava Sahnesi’nde kurulan çadırda 360 derecelik planetaryum gösterisiyle gökyüzünü doyasıya seyrediyor.

Tam gün aktiviteler

AKM Açık Hava Sahnesi’nde saat 14.00’te başlayacak ‘Kukla Senfoni’ konseri ile de çocuklar tatilin tadını doyasıya çıkaracak. Uzun yıllardır eğitimci olarak birlikte çalıştıkları Uzman Müzik Eğitimcisi Ayhan Öztürk ve Prof. Çocuklar müziğe eşlik ederken ritim, dans ve çeşitli aktiviteleri deneyimleyecekler. AKM Çocuk Sanat Merkezi’nde çocuklara yönelik Türkiye’nin ilk interaktif talk show’u “Anlat Anlat Göster”e katılacak katılımcılar sahne alacak, yarışacak, bol bol konuşacak. Çocukların hayal gücünü, kendi hayallerini ve birey olmanın değerini keşfedecekleri ebeveyn çocuk tiyatrosu “Çinyo ile Markonyo” AKM Tiyatro Salonu’nda, “Misyonumuz Aslan Hürkuş” ise ziyaretçileriyle buluşacak. Gökbey” sineması, Yeşilçam Sineması’nda ziyaretçileriyle buluşacak. ‘Marakas Yapımı’, ‘Ebeveyn-Çocuk Müzikle Buluşuyor’, ‘Hayal Tabağımı Tasarlıyorum’, ‘Çocuklar İçin Yaratıcı Drama’, ‘Erken Dönem Müziği’, ‘Resim Sevinci’ ve ‘Çocuk Arkeologlar Seviyor’ gibi birçok atölye var. AKM Çocuk Sanat Merkezi’nde Kazı. çocuklara sunulacaktır.

Festival hakkında detaylı bilgi için https://akmistanbul.gov.tr/tr/cocuk-sanat-festivali adresi ziyaret edilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bahcesarayhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu