Haber

11 yaşındaki minik motosiklet sporcusu Çağatay Çoklar Türkiye 2.’si oldu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin motosiklet branşında başarılı sporculardan 11 yaşındaki Çağatay Çoklar, yaz sezonunda Kocaeli’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 2.’si olmayı başardı.

Şampiyonada sadece 2 saniye farkla Türkiye Şampiyonluğunu Enes Çağan Çakır’a kaptıran Çağatay Çoklar, geçtiğimiz günlerde Kocaeli’de düzenlenen Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Şampiyonlar Ödül Töreni’nde kupasını kazandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen törende, dönemi dünyada ve Türkiye’de derecelerle tamamlayan sporcuların ortasında Çoklar Türkiye İkincilik Kupası’nı yükselterek Ayvalık’ın gururu oldu.

Dünyanın dört bir yanında farklı pistlerde yarışan ve Türk Bayrağını dalgalandıran Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü, Bahattin Sofuoğlu, Deniz Öncü, Serkan Özdemir, Şakir Şenkalaycı, Rodi Pak, Muammer Nuri Karakaya, Aslan Osmanpaşaoğlu, Kadir Erbay, Mert Konuk ve Efe Okur , onur kupalarını aldı. Ödülü alan minik sporcu Çağatay Çoklar’ın mutluluğu ise adeta gözlerinden okundu.

Ayvalık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Çağatay Çoklar, Türkiye 2.’liğini kazanmanın gururunu Ayvalık’ın tanınmış motosiklet ustası babası Niyazi Çoklar, annesi Selin Çoklar ve 4- yaşındaki erkek kardeş Mert.

Okul hayatında da çalışkanlığıyla dikkat çeken oğlu Çağatay ile gurur duyduğunu belirten Niyazi Çoklar, “Geçen sene Türkiye 3.’lüğü elde eden oğlum bu sene Türkiye Şampiyonluğunu sadece 2 saniye farkla kaçırdı. Türkiye 2.’si oldular, “Bu başarı bizi çok mutlu etti. İnanıyorum ki oğlum bir gün Ayvalık’ımızın adını adından söz ettirecek bir sporcu olacak” dedi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu